Organizacja zdalnego nauczania- informacje

ORGANIZACJA REALIZACJI ZADAŃ SZKOŁY Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK NAUCZANIA NA ODLEGŁOŚĆ (ZDALNE NAUCZANIE)
W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY

W związku z przedłużeniem ograniczenia funkcjonowania szkoły i wprowadzeniem obowiązku nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (tzw. zdalne nauczanie), działając na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że  od 26 marca 2020r.:

1. Do prowadzenia zajęć i rozwijania aktywności edukacyjnej dzieci oraz komunikacji  będą wykorzystywane: edziennik, poczta elektroniczna (email), komunikator skype
  2. Zakładka w edzienniku „zadania domowe” zmienia swoje zastosowanie i na czas zdalnego nauczania staje się platformą wszelkich informacji organizacyjno-dydaktycznych od nauczyciela do ucznia.
  3. Klasowym koordynatorem pracy zdalnej  jest wychowawca klasy, który w sposób ciągły, w porozumieniu
    z nauczycielami i rodzicami monitoruje dostęp do narzędzi, o których mowa w pkt.1.
  4. Tygodniowy zakres treści nauczania (rozp),  realizowany będzie wg tygodniowego harmonogramu aktywności edukacyjnej dziecka, który zostanie przesłany do Rodziców i Uczniów przez wychowawcę klasy.
  5. Tygodniowy harmonogram aktywności edukacyjnej dziecka (zakres treści nauczania) uwzględnia w szczególności: równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia, zróżnicowanie zajęć, możliwości psychofizyczne, specyfikę zajęć.
  6. Zajęcia zdalne mogą być realizowane przez nauczycieli z wykorzystaniem różnych źródeł w tym: Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (www.epodręczniki.pl), materiałów na stronach MEN, CKE, OKE, materiałów prezentowanych w publicznej telewizji i radiofonii, innych materiałów wskazanych przez nauczyciela.
  7. Wszystkie zadania, konieczne aktywności dziecka, zapowiedzi i źródła materiałów, prace domowe będą szczegółowo opisane w zakładce edziennika „zadania domowe”.
  8. Wszystkie zapisy w zakładce „zadania domowe” będą zamieszczane zgodnie z przyjętym tygodniowym harmonogramem aktywności edukacyjnej dziecka .
  9. Lekcję on-line mogą odbywać się z całą klasą, termin, godzinę, temat nauczyciel zapowiada co najmniej 3 dni wcześniej, po uzgodnieniu z wychowawcą możliwości technicznych klasy.
  10. Zapowiedź uzgodnionej lekcji znajduje się w zakładce „zadania domowe”.
  11. Nauczyciele monitorują postępy uczniów, weryfikują wiedzę i umiejętności, oceniają wyniki uczniów.
  12. Szczegółowe zasady weryfikacji wiedzy i umiejętności ustala nauczyciel prowadzący zajęcia, uwzględniając możliwości psychofizyczne dzieci, warunki techniczne i specyfikę zajęć.
  13. O postępach i ocenach dzieci nauczyciel informuje rodzica przez edziennik, wpisując z przedmiotu ocenę bieżącą w opisanej kolumnie.
  14. Organizację pracy uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego koordynuje i monitoruje wychowawca w porozumieniu z  pedagogiem szkolnym.
  15. Logopeda i terapeuta pedagogiczny będą jeden raz w tygodniu przesyłać swoim podopiecznym ćwiczenia/zajęcia do samodzielnego wykonania.
  16. Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej  przesyłają do rodziców materiały edukacyjne dla dzieci, informują
    o formach i sposobach ich realizacji przez dziecko.
  17. Wychowawcy świetlicy szkolnej dwa razy w tygodniu przesyłają rodzicom swoich grup świetlicowych zabawy
     i gry do ewentualnego wykorzystania.
  18. Jeśli są spełnione warunki techniczne, potwierdzone przez wychowawcę klasy, zajęcia w edukacji wczesnoszkolnej i świetlicowej mogą mieć formę on-line.
  19. Osobą do kontaktu we wszystkich sprawach klasy (organizacji, zadań, trudności, pytań i innych spraw) jest wychowawca klasy.
  20. Każdemu uczniowi i rodzicowi zapewnia się możliwość konsultacji ze wszystkimi pracownikami pedagogicznymi szkoły, przez e dziennik.
  21. Harmonogram konsultacji zostanie zamieszczony na stronie głównej edziennika w zakładce „informacje”.