Stara strona
12 luty 2019

PRZEDSTWIENIA KLAS TEATRALNYCH i podsumowanie pracy uczniów w II semestrze

PRZEDSTAWIENIA KLAS TEATRALNYCH

„Jeżeli dzisiaj senne to marzenie

Wasze łaskawe zyska przebaczenie,

Dołożym chęci, aby się poprawić,

I widowiskiem lepszym was zabawić.”

Takie oto motto przyświecało występom dwóch klas teatralnych, które zaprezentowały na scenie BOK-u swe przedstawienia przygotowywane przez kilka ostatnich miesięcy. Klasa Ic pokazała Szał nocy czerwcowej – przedstawienie zbudowane wokół fragmentu Snu nocy letniej Williama Shakespeare’a, a klasa IIbBiesiadę u króla Gnula – sztukę opartą na opowiadaniu Witolda Gombrowicza Bankiet. Magię i baśniowość pierwszego spektaklu dopełnił humor i groteska drugiego. Młodzi aktorzy dostali – w pełni zasłużoną – owację na stojąco! Byli naprawdę szczęśliwi i dumni z siebie, tym bardziej, że przedstawienie oglądali także ich rodzice, zaproszeni na ten wyjątkowy pokaz. Dumna z aktorów była też prowadząca klasy teatralne - nauczycielka j. polskiego - Agnieszka Gardeła.

Wybitne kreacje aktorskie stworzyły: Maja Lipińska i Anna Przeździecka (w głównych rolach Denka i Pigwy w Szale nocy czerwcowej), ale także towarzyszące im: Anna Michalik w roli Fujarki, Alicja Staszewska grająca Głodzika, Dominika Głowacka w roli Cichego czy Małgorzata Łuczak (Ryjak), Aleksandra Pietrzyk (Puk), Paulina Kryńska (Tytania), Dominika Schienke (Ćma), Klaudia Sokal (Musztardka), Lidia Bohdanowicz (Groszek), Aleksandra Mika (Pajęczynka).

W Biesiadzie u króla Gnula główną rolę – króla Gnula – zagrał gościnnie uczeń klasy IIId – Kacper Putynkowski, który w bardzo krótkim czasie wykreował genialną postać tytułowego bohatera. Towarzyszyła mu Małgorzata Jakubowska w roli Arcyksiężniczki Renaty Adelajdy Krystyny. Kunsztem aktorskim popisał się także Jan Brzeziński w roli Wielkiego Kanclerza, Kalina Domińska w roli Ministra Spraw Wewnętrznych, Martyna Szybowska grająca Ministra Spraw Zagranicznych, Maja Cieślak w roli Mademoiselle Duvinci, Barbara Kusiak – Hrabina Dorotea Marija, Karolina Fengler – Księżna Pontu i Aleksandra Mikołajczyk grająca Szambelana.  Bardzo dobrze spisali się także: Michał Jendrysik (Wielki Mag) – który niczego nie wyczarował, Gabriela Kropiewnicka (Hrabina Teodora Genowefa) – przejęta ukrywaniem wpadek króla, Maria Zarzecka (Hrabina Gulmea) – która popisowo zemdlała, Agnieszka Madejczyk (Księżna Bizancja) i Agata Jancewicz (Hrabina Dukat) – ratujące omdlałą hrabinę, Marianna Bogacz (Minister Skarbu), Marika Kędra (Minister Wojny) i Krystian Łapiński (Hrabia Dram).

Przedstawienie nie byłoby tak dobre, gdyby scenom nie towarzyszyła muzyka, dobrana perfekcyjnie przez Małgorzatę Jakubowską (do Biesiady u króla Gnula) i Annę Przeździecką (do Szału nocy czerwcowej), pojawiająca się we właściwych miejscach dzięki pomocy Jędrzeja Czerwonogrodzkiego (ucznia klasy IIId) i gdyby nie sprawna i elegancka zmiana dekoracji, czym zajęła się Ilona Wasiluk, Natalia Sikora i Maciej Starczewski.

Wspaniały występ nie byłby możliwy, gdyby nie praca i pomoc aktorów, którzy nie tylko uczyli warsztatu aktorskiego uczniów klas teatralnych, ale również pomogli wyreżyserować dwa spektakle – Doroty Zielińskiej i Waldemara Obłozy.

Czekamy na kolejne spektakle!

W przerwie między przedstawieniami podsumowano pracę uczniów w II semestrze. Pani dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy zostali wyróżnieni za aktywność w życiu szkoły, godne jej reprezentowanie w konkursach oraz sumienną pracę na rzecz społeczności uczniowskiej.

Wręczone zostały także: dyplomy, nagrody, wyróżnienia z konkursów szkolnych i międzyszkolnych:

Mistrzostwa  Szkoły Sudoku 2013/2014 - Opiekun: Andrzej Przedborski

Konkurs na Esej o twórczości Czesława Miłosza  (Etap szkolny) - Opiekun:  Renata Dziedzic

Dzielnicowy Konkurs Recytatorski „Ziemia wydaje mi się ciekawym miejscem pobytu…” - Opiekun : Renata Dziedzic

Konkurs Wiedzy o Białołęce - Opiekun: R. Dziedzic

XXXVII Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" - Opiekun: A. Gardeła

Międzydzielnicowy Konkurs Recytatorski "Warszawskie Dzieci" - Opiekun: A. Gardeła

Konkurs „Micropfone Star” (angielsko- wokalny) Opiekunowie: Katarzyna Kapusta oraz Natalia Zalewska

Kuratoryjny Konkurs Języka Niemieckiego Opiekun : Anna Piekut

Konkurs geograficzny „Nie tylko palcem po mapie” Organizator: Kamila Szmidt

Konkurs - III Szkolny Festiwal Nauki "Młody konstruktor" Organizator: E. Sobiecka, I. Raczyńska

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” - Opiekun: E. Sobiecka